logo_par_brata_alberta

Niedziela:
08:00 10:00 12:00 17:00
Dni powszednie:
07:00 18:00

Grupa Modlitewna

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Ruch modlitewny

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Założhycielem Ruchu Rodzin Nazaretańskich jest Ks. Tadeusz Dajczer. Jest to Nowa Ewangelizacja, która realizuje powszechne powołanie do świętości i głoszenie Orędzia o Bożeym Miłosierdziu.

RRN w parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach powstał w 1998 r, jeden rok po erygowaniu parafii. dzięki życzliwości Ks Henryka MIrona. Opiekunem Wspólnoty jest w naszej parafii obecnie Ks. Filip Zdrodowski, który towarzyszy nam w duchowej drodze życia wewnętrznego na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Wyjażnia Ewangelię, udziela wskazówek, podsumowuje spotkania w formie komentarza duchowego do świadectw. Animatorka we Wspólnocie jest Irena Ołdakowska. Wspólnota obecnie liczy 12 osób,a codzienna Eucharystia jest centrum życia członków RRN. Uczestniczą Oni w życiu Kościoła odmawiając codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Członkowie starają się apostołować w Rodzinie oraz uczestniczyć w diecezjalnych spotkaniach w parafii Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Spotkania fomracyjne odbywają się w każdy wtorek od września do czerwca.