logo_par_brata_alberta

Niedziela:
08:00 10:00 12:00 17:00
Dni powszednie:
07:00 18:00

Grupa Modlitewna

Schola Dorosłych

Ruch modlitewny

Schola Dorosłych

Schola Dorosłych działająca od 2019 roku przy naszej parafii to grupa dorosłych osób pochodzących z różnych miast, rodzin, w różnym wieku, z różnych środowisk zawodowych.

Mamy różne zdrowie, różne talenty, różne portfele i różne marzenia. Każdy z nas jest inny ale tworzymy wspólnotę… Choć wydawało się, że połączyła nas miłość do muzyki to dziś wiemy, że przede wszystkim łączy nas miłość do Pana Boga.

Poprzez śpiew chcemy nie tylko „dwa razy się modlić” ale także bez wstydu wyznawać, że kochamy i jesteśmy blisko Boga i Kościoła. Mamy nadzieję, że nasza aktywność zachęca do żywego uczestnictwa w Eucharystii zarówno dzieci, młodzież jak i starszych Parafian. Swoją obecnością i śpiewem podczas nabożeństw i Mszy Świętych chcemy pokazywać ludziom, że warto pogłębiać swoje życie z Bogiem, by dostrzegać to, co w życiu jest naprawdę ważne. Dlatego bierzemy udział w różnych formach rozwoju duchowego np. kursach organizowanych przez BSNE w Białymstoku m.in. Nowe Życie, Emaus a także w innych rekolekcjach organizowanych poza naszą parafią.

Podczas kilku lat działalności przeprowadziliśmy wraz z ks. Mariuszem – opiekunem Scholi – wiele nabożeństw, kursów i koncertów adresowanych do naszych parafian m.in. Szkoła Modlitwy, Kurs o Eucharystii, Drogi Światła, adoracje wielkopostne, maryjne, wieczory uwielbienia, koncerty kolęd, a także wyjazdowy Weekend z Maryją w Różanymstoku. Schola to w zasadzie tylko szkoła śpiewu… ale w tej szkole uczymy się śpiewać Bogu nie tylko głosem, ale całym sercem i całym swoim życiem. 

Schola Dorosłych